Jakuszyce Narciarstwo Biegowe.

  • location_on Polana Jakuszycka

Jakuszyce Narciarstwo Biegowe

Chociaż Jakuszyce położone są na wysokości prawie 900 m n.p.m. to panują tu warunki klimatyczne podobne do alpejskich na wysokości 1500 m n.p.m. To stwarza idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – jest dużo śniegu i zalega on na trasach dość długo. Nie ma tu wiele tras zjazdowych – Polana Jakuszycka to królestwo biegówek!

Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce znany jest narciarskim biegaczom i kibicom tego sportu od lat, szczególnie zwłaszcza sprawą odbywającego się tutaj co roku Biegu Piastów i innych imprez. Ośrodek Narciarstwa Biegowego – Jakuszyce – oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych do bardzo trudnych, o łącznej długości blisko 100 km.

Większość tras położona jest w Górach Izerskich, centrum ośrodka znajduje się na Polanie Jakuszyckiej, tuż przy drodze międzynarodowej E65, nieopodal granicy z Czechami, przy stacji kolejowej.

Z kolei w dzielnicy Biała Dolina, dostępne są nowe trasy biegowe, z których bez problemu można udać się na spacer do Ośrodka Biegowego w Jakuszycach. Biegówki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju!

Jakuszyce Narciarstwo Biegowe – główne trasy:

  • trasa „gwarantowanego Śniegu” – 2,5 km- trasa spacerowa
  • trasa wyczynowa „Jelfy” Jelenia Góra długości – 5 km, 1000 m n.p.m.
  • trasa wyczynowa długości – 7,5 km
  • trasa Polfy Bolesławiec – 10 km- trasa spacerowa
  • trasa PKO BP wzdłuż torowiska – 12 km- trasa spacerowa
  • Droga Elektrowni Turów – 13 km – trasa spacerowa

Wypożyczalnie nart biegowych:

Na Jakuszyckiej Polanie działa kilka wypożyczalni i serwisu nart biegowych.

Galeria

Lokalizacja

51 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 435 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0