Atrakcje Turystyczne

Narciarstwo Biegowe

Jakuszyce Narciarstwo Biegowe. Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce znany jest narciarskim biegaczom i kibicom tego sportu od lat, szczególnie zwłaszcza sprawą odbywającego się tutaj co roku Biegu Piastów i innych imprez. Ośrodek Narciarstwa Biegowego - Jakuszyce - oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych do bardzo trudnych, o łącznej długości blisko 100 km. więcej »

Polana Jakuszycka

Szlaki Turystyczne

Jakuszyce szlaki turystyczne w Karkonosze i Góry Izerskie. Jakuszyce słyną z narciarstwa biegowego, ale Jakuszyce to także idealna baza do wypadów zarówno w Karkonosze jak i w Góry Izerskie. Dużym plusem jest to że na Polanę Jakuszycką można dojechać pociągiem. Bliskość czeskiej granicy powoduję, że można stąd również wybrać się w czeskie partie gór. więcej »

Trasy Rowerowe

Jakuszyce Trasy Rowerowe. Jakuszycka Polana to nie tylko idealne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Latem można po tych terenach pojeździć rowerem. Prezentujemy opis Tras Rowerowych przechodzących przez Jakuszyce. więcej »

Góry Izerskie

Góry Izerskie to zachodnia część Sudetów. Pasmo Gór Izerskich położone jest na granicy między Polską i Czechami, od Karkonoszy oddziela je Przełęcz Szklarska. Wśród wierzchołków należy wymienić Izerski Stóg (1107 m n.p.m.), uda się go zdobyć nową koleją gondolową ze Świeradowa, czy graniczny Smrek (1124 m n.p.m.). więcej »

Karkonosze

Karkonosze to najwyższa część Sudetów - jedyny masyw, którego szczyty przewyższają 1400 metrów n.p.m. Charakterystyczne dla Karkonoszy są skałki - jest ich ponad 150 grup. Karkonosze są ładne przez 12 miesięcy w roku, najwygodniejszym jednakże czasem do wycieczek po nich są sierpień, wrzesień i październik. więcej »